حقایقی درباره عکس مشهور ویندوز ایکس پی

حقایقی درباره تصویر مشهور منظره ویندوز ایکس پی، تصویر یک چشم انداز سبز با آسمان آبی برای همه کاربران ویندوز ایکس پی بسیار مشهور است. این تصویر که پس زمینه اصلی و مشهور این ویندوز است bliss نام دارد که اگر آن را گوگل کنید آن را در نتایج می بینید. اما برای کاربران آلمانی این تصویر ireland نام دارد که به طور اشتباه بسیار تصویر میکنند جایی است که این تصویر عکسبرداری شده است.
اما به راستی این تصویر خیالی است یا واقعی؟
اگر واقعی است کجاست؟

حقایقی درباره عکس مشهور ویندوز ایکس پی

حقایقی درباره عکس مشهور ویندوز ایکس پی

این تصویر در واقع عکسی از یک عکاس آمریکایی به نام Charles O’Rear است و این عکس را در کالیفرنیای آمریکا در سونوما کانتی گرفته است. عکس در سال ۱۹۹۶ عکسبرداری شده پیش از آنکه ویندوز ایکس پی عرضه شود و پیش از آنکه این منطقه به یک تاکستان تبدیل شود.

حقایقی درباره عکس مشهور ویندوز ایکس پی

حقایقی درباره عکس مشهور ویندوز ایکس پی

عکس دیگری که درست ده سال بعد از آن گرفته شده تفاوت این منظره را در دو زمان مختلف نشان میدهد. اما به راستی این عکاس آمریکایی برای این عکس بسیار معروف چه مبلغی گرفته است؟ یک قرارداد غیر قابل افشا بین دو طرف عملا اجازه فاش کردن میزان مبلغ قرارداد را نمیدهد. این عکس توسط یک دوربین قطع متوسط گرفته شده و نکته بسیار جالب آنکه عکاس آن گفته است که به هیچ عنوان دستکاری دیجیتالی در این عکس صورت نگرفته است. این در حالی است که بسیار تصور می‌کردند رنگ ها در این عکس اغراق شده اند.

دسته :  وبلاگ, وبلاگ عکاسی

برچسب‌ها:  ,

  • ارسال شده در ۲۲ آبان ۱۳۹۰ ۲۳:۱۸

    سولماز

    بسیار جالب بود واقعاَ ممنون از شما
  • ارسال شده در ۲۳ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۰۹

    negin

    اصلا فکر نمی کردم واقعی باشه.............خیلی جالبه