رکورد بزرگ‌ترین عکس‌ پانورامای دنیا

عکسی پانورامای ۳۲۰ گیگاپیکسلی لندن که حاصل کنار هم چیدن، بیش از ۴۸ هزار عکس است و از فراز برج معروف BT لندن گرفته شده است، حالا رسما بزرگ‌ترین عکس پانورامای دنیا محسوب می‌شود و رکورد بزرگ‌ترین عکس‌ پانورامای دنیا را شکسته است. این عکس سال گذشته میلادی در طی سه روز توسط سه شخص با نام‌های جفری مارتین، هولگر اسکولز و تام میلز گرفته شده است، این سه برای سایت و شرکت نام‌آشنای ۳۶۰Cities کار می‌کنند.


این عکس‌ها با دوربین‌های Canon EOS 7D و لنز EF 400mm f/2.8 IS II USM گرفته شده‌اند. پردازش این عکس‌ها ۳ ماه طول کشید. برای اینکه تصوری از عظمت این عکس داشته باشید، باید بگویم که اگر قرار باشد این عکس به صورت معمول چاپ شود، اندازه ۹۸ در ۲۳ متر خواهد شد! به عبارت دیگر اندازه این عکس به اندازه کاخ باکینگهام یا ۶۰ هزار برابر بزرگ‌تر از عکس‌های یک آی‌فون ۴s خواهد بود.

این عکس شگفت‌انگیزتر و سرگرم‌کننده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید، برای نمونه نگاه کنید که با بزرگ‌نمایی از یک نمای بسیار دور می‌توان به تدریج زوم کرد، تا جایی که شماره پلاک خودروها را هم به آسانی قابل تشخیص باشد! برای جابجایی در عکس با کلیک دکمه سمت چپ موس جابج و با چرخش دکمه اسکرول موس زوم کنید.

دسته :  وبلاگ, وبلاگ عکاسی

  • ارسال شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲

    hamid

    عکس بسیار زیبایی است وبلاگ جذابی دارید در صورت تمایل برای تبادل لینک بعد از قرار دادن لینک وبلاگم اطلاع دهید شما را لینک کنم . آدرس : ask.loxblog.com
  • ارسال شده در ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱

    بابک

    حتی میتوانم داخل منزل مردم رو ببینم بسیار تفریح کردم. مرحبا آقای محمدی