عکاسی ترس از خانه های وحشت

از زمان پیدایش بشریت برای حفاظت از انسان ها حسی بازدارنده از انجام کارهای خطیر در آنها نهادینه شده است، انسان از بدو پیدایش غریزه ای با گرایشی درونی را به سمت رفتارهای مشخص به نام ترس نسبت به موجودات و محیط خود احساس و تجربه کرده، البته این حس طبیعی با پیشرفت و دگرگونی جوامع نیز از رنگی به رنگ دیگر تغییر رنگ داده اما کمرنگ نشده است.

عکاسی ترس از خانه های وحشت

در واقع از ابتدا تا کنون ترس لازمه وجودیت بشر بوده و خواهد بود و نبود آن نوعی کمبود و حتی نارسایی روحی شناخته شده است. در این خصوص واتسون دانشمند و پایه گذارمکتب رفتارگرایی، عقیده دارد، ترس یکی از صد غریزه یا انگیزه‌ی است که انسان با آن به دنیا می‌آید. البته این احساس همیشه بازدارنده نبوده و بعضی وقتها در قالب هیجان و وحشت بسیار مفرح و جذاب رخ نموده است.

این مقدمه ای بود برای آشنایی با گرایشی در عکاسی به نام عکاسی ترس، شاید با باور اینکه واکنش های افراد حتی در مقابل دوربین کاملا طبیعی و ناخودآگاه است بتوان عکاسی ترس را زیر شاخه ای از عکاسی مستند دانست، به هر حال در عصر ما گرایش های عکاسی دیگر انگشت شمار نیستند و روز به روز هم بر تعداد آنها افزوده میشود.

در عکس های مربوط به این پست شما را به دیدن عکس هایی از خانه‌های متروکه که در کشور‌های کانادا و امریکا عکس برداری شده اند دعوت میکنم، این خانه‌ها به خانه‌های وحشت یا خانه ارواح معروفند (خانه های کابوس های شبانه نیز خوانده میشوند) و افرادی که از این خانه‌ها بازدید می‌کنند ماه ها منتظر میمانند تا نوبت ثبت نام اینترنتی شان فرا رسد و سورژه عکاسان ترس شوند. عکاسان سعی می‌کنند که با ثبت تمام لحظات ترس از آنها در مواجه با صحنه‌ها و صدا‌های ترسناک و وحشتناک مشابه ارواح عکس های ترس خود را ثبت نمایند. آنچه که در تصاویر می‌بینید ترس‌های واقعی افراد بدون چیدمان صحنه است.

توجه: بازنشر این مطلب با درج لینک به وبلاگ عکاسی پیام محمدی مجاز میباشد.

عکاسی ترس از خانه های وحشت

عکاسی ترس از خانه های وحشت

عکاسی ترس از خانه های وحشت

عکاسی ترس از خانه های وحشت

عکاسی ترس از خانه های وحشت

عکاسی ترس از خانه های وحشت

عکاسی ترس از خانه های وحشت

دسته :  وبلاگ, وبلاگ عکاسی

 • ارسال شده در ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۸:۰۱

  سولماز

  واقعاً که بسیار خوش ذوق و سلیقه هستی! همیشه موفق باشی
  • ارسال شده در ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۹

   پیام محمدی

   مرسی سولماز جان، شما هم موفق باشی
 • ارسال شده در ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲

  مهرانه

  خیلی عالی و بامزه بود دوست دارم برم اینجا عکاسی کنم
  • ارسال شده در ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۵

   پیام محمدی

   ممنون مهرانه جان، آره! فکر خوبیه جای ما رو هم خالی کن.
 • ارسال شده در ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۱۴:۲۵

  افسانه

  جالب بود پیام جان...مرسی.
  • ارسال شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵

   پیام محمدی

   خواهش میکنم ممنون از شما
 • ارسال شده در ۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۲۱:۳۵

  مهشید

  سلام و عرض خسته نباشید، خیلی جالبِ من همین الان این عکس ها رو دیدم واسه اولین بار وارد وبلاگتون شدم ، خیلی این عکس ها جذابن خیلی .موفق باشید خیلی زیاد تر از ایننها
 • ارسال شده در ۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹

  منتقد شدید

  البته جناب مدیر تو یدونه باشیا حال کردم با مطلبت و عکسات یه تذکر بزار غیر حرفه ای ها نظرندن و . . .