عکاسی ۱۴۰ مگاپیکسلی

برای عکاسی صنعتی، تجاری و یا از منظره ها با کیفیت بسیار بالا، عکاسان حرفه ای معمولا از دوربین های مدیوم فرمت استفاده می کنند. اما این دوربین ها بسیار گران قیمت هستند و امکان دسترسی به آنها فقط توسط عده محدودی وجود دارد.

حالا شرکت این امکان را فراهم کرده تا با قیمتی بسیار ارزان تر تصاویری را مشابه یک دوربین عکاسی ۱۴۰ مگاپیکسلی بگیرید. آنها برای فناوری جدیدشان از کلک جالبی استفاده کرده اند: جابجا کردن دوربین برای گرفتن چندین عکس و کنار هم قرار دادن آنها.

عکاسی ۱۴۰ مگاپیکسلی

عکاسی ۱۴۰ مگاپیکسلی

در این سیستم می توانید از دوربین های سونی سری NEX استفاده کنید و البته نیاز به یک لنز medium format هم دارید. دوربین روی یک کیت مخصوص ۵۰۰ دلاری نصب خواهند شد که آن را روی خودش جابجا می کند. شما از درون نمایشگر مخصوص کیت به سوژه نگاه می کنید و بعد از مشخص کردن کادر، تصویر اول را می گیرید. کیت دوربین را جابجا می کند تا عکس بعدی را بگیرد. سازنده می گوید که فناوری اش مکان دوربین را برای عکس های بعدی با دقت بسیار بالایی محاسبه می کند و نتیجه نهایی یک تصویر بسیار عالی خواهد بود.

شرکت سازنده این فناوری می گوید حالا هزینه تجهیزات شما تقریبا ۳۰ برابر ارزان تر از قبل است. با آن می توانید تصاویر پانوراما یا medium format بگیرید و اگر از دوربینی ۲۴ مگاپیکسلی مانند Sony NEX-7 استفاده کنید، حاصل کار شما تصاویری ۱۴۰ مگاپیکسلی خواهد بود.

دسته :  وبلاگ, وبلاگ عکاسی

 • ارسال شده در ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۱۰

  مصطفی

  درود به شما و سپاس از درج این مقاله مفید. دوربین ۴۷ مگاپیکسلی گوشی جدید نوکیا هم از همین فناوری استفاده میکنه. در حالی که سنسور این دوربین ۷ مگاپیکسلی هست عکس هایی با رزولیشن ۴۷ به شما میده که این ترکیبی از چند عکس در کنار همدیگه هست که این دوربین با سرعت بسیار بالایی و جابه جایی لنز این موبایل میتونه بگیره.
  • ارسال شده در ۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۳:۰۸

   پیام محمدی

   ممنون از توجه شما، کلا دوربین های سری جدید نوکیا خیلی عالی هستن
 • ارسال شده در ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲

  بابک

  دوربین سونی بهترین دوربین دنیا