مجید سعیدی برنده عنوان عکاس جهانی سال

مجید سعیدی، عکاس ایرانی، با مجموعه عکسی از قربانیان مین در افغانستان، عنوان “عکاس جهانی سال ۲۰۱۱” را در مسابقات عکس بین المللی سال ۲۰۱۱ از آن خود کرد.

در مراسمی که روز ۲۴ اکتبر در بنیاد لوسی و همزمان با اهدای جایزه عکاسی لوسی در مرکز لینکلن در نیویورک برگزار شد، مجید سعیدی برنده عنوان “عکاس جهانی سال ۲۰۱۱”، آنا دی پروسپرو برنده عنوان “کشف سال” و دنیل برترا برنده عنوان “عکاس پرسپکتیو عمیق تر” در سال ۲۰۱۱ شدند.

آقای سعیدی که در مراسم بنیاد لوسی حاضر نبود، مجسمه لوسی و مبلغ ده هزار دلار را به عنوان جایزه به صورت غیابی دریافت کرد.

او همچنین با مجموعه عکس های خود از یک کودک معلول افغان موفق شده مدال طلای جشنواره عکاسی چین ۲۰۱۱ را در رشته “زندگی روزانه” و جایزه دوم عکس سال یونیسف ۲۰۱۰ را نیز از آن خود کند.

مسابقات جایزه بین المللی عکاسی هر سال در دو بخش حرفه ای و آماتور، و در ۹ رشته اصلی با موضوعاتی چون مردم، تبلیغات، معماری، هنرهای زیبا و طبیعت به انتخاب و معرفی عکاس سال می پردازد.

داوران مسابقات جایزه بین المللی عکاسی روز پانزدهم اوت، عکاسان برگزیده را در این رشته ها معرفی کرده بودند و آقای سعیدی با مجموعه عکس قربانیان مین در افغانستان در رشته “مردم” برنده شده بود.

او و ۲۰ عکاس برگزیده دیگر در مسابقات جایزه بین المللی عکاسی برای عناوین “عکاس جهانی سال”، “کشف سال” و “عکاس پرسپکتیو عمیق تر” رقابت کردند.

او با بیست سال سابقه عکاسی، با روزنامه ها و نشریات ایرانی و رسانه های بین المللی کار کرده و موفق به دریافت چند جایزه بین المللی هم شده است.

عکس های آقای سعیدی در نشریات بین المللی نظیر تایم نیز منتشر شده است. او با آژانس گتی‌ایمیجز نیز همکاری داشته است.

چنان که در وبسایت جایزه بین المللی عکاسی آمده، هدف از اهدای این جوایز ادای احترام به دستاوردهای عکاسان هنرمند جهان و کشف استعدادهای تازه است.

آثار برگزیده هر سال در کتاب جایزه عکاسی بین المللی منتشر می شوند.

دسته :  وبلاگ, وبلاگ عکاسی

  • ارسال شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۶:۴۱

    محمد

    من هم تبریک میگم