موبایل ۴۱ مگاپیکسلی نوکیا

نوکیا با عرضه موبایل ۴۱ مگاپیکسلی، کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا را تکان داد. به گزارش خبرآنلاین، نوکیای ۸۰۸ پیورویو با استاندارد جهانی دوربین‌های حرفه‌ای فاصله گرفت و مگاپیکسل آن بالاتر از استانداردهای موبایل در دنیا است. مدیران این شرکت در کنگره جهانی موبایل بارسلونا اعلام کردند که ۵ سال طول کشیده تا واحد تحقیقات توانسته است چنین فناوری را روی موبایل نوکیای ۸۰۸ پیاده سازی کند. البته ۵ سال صبر برای عرضه یک فناوری زیاد است که مدیران آی‌تی نوکیا در این باره حرفی برای گفتن نداشتند. در واقع نوکیا از فناوری بنام پیکسل بینینگ استفاده کرده است که چندین پیکسل را روی یک پیکسل واحد قرار می‌دهد. بنابراین در تصویر نهایی گرفته شده شما رزولوشنی مثلا معادل تنها ۵ مگاپیکسل خواهید دید که حالت فشرده شده دارد. در این حالت ۵ پیکسل به ازای ۸ برابر شدن تقریبا ۴۰ مگاپیکسل را نشان خواهد داد.

زوم کردن روی تصویر بدون از دست دادن کیفیت، دیگر ویژگی این فناوری جدید است که نوکیا ارائه داده است. در سایر دوربین‌ها وقتی زوم دو ایکس انجام می‌دهید یعنی پیکسل‌ها زیر ۲۰۰ درصد خواهند شد و همینطور هر چه زوم بیشتر انجام دهید، پیکسل‌ها کمتر شده و کیفیت بدتر می‌شود. اما در این فناوری نوکیا، با زوم کردن آنقدر پیکسل وجود دارد که کیفیت فدای زوم نشود. تا ۳ ایکس زوم نیز خللی در کیفیت رخ نخواهد داد. حتی در نوکیای ۸۰۸ در ضبط ویدئو نیز کیفیت افت نخواهد کرد.

در نوکیای ۸۰۸ شما حق انتخاب گرفتن عکس به صورت ۵ و ۲ مگاپیکسل هم دارید. فول اچ دی ۱۰۸۰ ویدئو با ۴ ایکس در این دوربین وجود دارد. فلش زنون کار گذاشته شده در نوکیای ۸۰۸ منحصر به فرد است و بسیار قدرتمندتر از نوکیای N8 جواب می‌دهد.

سایر ویژگی‌های این گوشی به شرح زیر است:

  • سیستم عامل این موبایل که از رده اسمارت فونهاست، سیمبین بل است که جدیدترین و قدرتمندترین سیستم عامل نوکیا است.
  • ال.ای.دی ۴ اینچی داشته و رزولوشن اسکرین آن در حالت عادی ۶۴۰ در ۳۶۰ است.
  • پردازشگر تک هسته‌ای ۱٫۳ گیگاهرتز داشته و ۵۱۲ مگ رم برای سی پی یو در نظر گرفته شده است.
  • حافظه داخلی ۱۶ گیگ داشته و کارت میکرو اس دی می‌خورد.
  • خروجی اچ.دی.ام.آی و وای فای و نیز دی.ال.ان.ای، چی.پی اس و یو اس بی هم دارد.
  • از آنجایی که سیستم عامل سیمبین در حال نابودی است، این نوکیا به شکلی تنظیم شده که ممکن است با ترفندهایی بتوان ویندوز موبایل مایکروسافت را روی آن نصب کرد. البته این موضوع رسما اعلام نشده است.

ماه می ۲۰۱۲ زمان عرضه در فروشگاه ها اعلام شده است.

منبع: خبرآنلاین

دسته :  وبلاگ, وبلاگ عکاسی